Bezpečnosť nie je stav, ale proces, preto je nutné starať sa o ňu dlhodobo a cielene

Penetračné testy patria medzi najefektívnejšie nástroje, ako identifikovať slabé miesta skôr, než budú odhalené. Nečakajte, až vás otestuje skutočný hacker. Využite našu odbornosť a skúsenosti a chráňte včas svoje dáta.

Penetračné testovanie v praxi

„Využívajte nástroje, ktoré preveria skutočnú úroveň a stav bezpečnosti.“ Peter Šinaľ, bezpečnostný špecialista TNS.

Penetračné testy v dnešnej dobe už nie sú riešením len pre veľké a nadnárodné koncerny, ale dôležitou súčasťou bezpečnostnej stratégie každého subjektu. Uvádzam poznatky, ktoré vyšli najavo pri testovaní v stredne veľkej firme pôsobiacej v oblasti verejných služieb a logistiky. Tento príklad vyberám zámerne, pretože išlo o organizáciu, kde administrátori dbali na bezpečnosť, ale nemali k dispozícii vhodné nástroje, ktoré by overovali skutočnú bezpečnosť v praxi.

 

Čítať prípadovú štúdiu

Zažite simulovaný útok na vlastnej koži

Praktický test odolnosti používateľov, ako nová forma školenia IT bezpečnosti. Zažite simulovaný útok metódami sociálneho inžinierstva.

Viete, že pre úspešný prienik do vašej internej siete stačí jediná obeť, ktorá útočníkovi podľahne? Zamyslite sa nad tým, či by ste vy alebo vaši kolegovia útočníka včas odhalili. Nechať sa nachytať v simulovanom útoku nemá žiadny vplyv na fungovanie firmy, ale má vysoký edukatívny účinok pre všetkých účastníkov.

 

Čítať celý článok

Sú vaše dáta dostatočne zabezpečené?

Zostavíme vám na mieru penetračný test, ktorý preverí skutočnú úroveň vášho zabezpečenia.

 

penetračné testy